Náš B2C a B2B e-shop pro SENESI získal už pět významných ocenění
SENESI patří mezi naše dlouhodobé klienty, s nimiž průběžně rozvíjíme jejich online řešení. Těší nás, že to oceňují jak zákazníci, tak poroty prestižních soutěží.
Ideální by bylo používat firemní data pouze na zabezpečených firemních IT zařízeních (šifrování, antivir na noteboocích všech platforem, Android zařízeních atd.). Samozřejmě, ne vždy je to 100% možné, ale o to důležitější je v takovém případě dbát na zabezpečení.
Nástroje na sdílení dat? Šikovná věc, ale má svá ale…
Ve FG používáme Google Drive. Vzhledem k množství dat může uživatel občas zapomenout, že nějaký soubor sdílel. Proto doporučujeme po nějaké době, dejme tomu 1× za půl roku, uživatelům připomenout, jaká data vlastně sdílejí.
Vyhledáváte schválně nebezpečí? Ne? Tak proč máte na mobilu nastavené automatické připojení k nejbližší free wifi? Stačí málo a z vašeho mobilu se pro útočníka stane informační zlatý důl.
Pro ukázku zmiňme třeba zařízení Pineapple sloužící k odposlouchávání a zneužití informací přes free wifi. Pokud máte nastavené automatické připojování k free wifi, váš mobil hledá tu nejbližší v okolí. Pineapple s ním začne komunikovat, mobil se k němu připojí jako k wifi a odposlech může začít. Jestli navíc používáte nezabezpečené aplikace, průšvih je na světě.
USB hackování už není tak snadné jako dříve, ale riziko zneužití tu pořád je. Proto nepoužívejte neprověřená USB zařízení. Pozor i na reklamní flashky, které se rozdávají třeba na veletrzích. To, co dostanete, může vypadat jako běžná flashka, ale ve skutečnosti jde o mikropočítač.
Preventivně se také vyhněte nabíjení mobilních zařízení přes cizí USB, například na nádražích či v obchodních centrech.
Přečtěte si i předchozí články:
Část I. – Uživatelé vs. ajťáci
Část II. – Nevědomost (ne)omlouvá